A fenntartható szöveteket gyakran természetes vagy újrahasznosított anyagokból készítik, amelyek célja a károk csökkentése akár a gyártási folyamat, a szálak tulajdonságai, akár az általános környezeti hatás révén. Ezek a szövetek azonban hozzájárulhatnak a hulladékcsökkentéshez, a víztakarékossághoz, a kibocsátások csökkentéséhez és a talaj regenerálásához is.
Azt fogja tapasztalni, hogy a „fenntartható szövetek” kifejezést gyakran használják különféle környezetbarát anyagok csoportosítására, és több szövet is megszerezte a&", fenntartható &"; címke különböző okokból. De ahogy a fenntarthatóság mozgó cél, a szövetek is - és senki sem képes minderre. A remény azonban az, hogy a felelősségteljes termelés és a környezetbarát gyakorlatok révén a jobb szövetek elősegíthetik az átláthatóbb divatipar létrehozását.
Acetát szatén szövetek, réz keverék szövetek, ecovero viszkóz szövetek, lenzing modális keverék szövetek, organikus és BCI pamut szövetek, környezetbarát újrahasznosítható poliészter szövetek és tencel szövetek. A fenntartható szövetekkel fenntartható divatirányzatot vezethetünk.
Az acetát szövetek fonott cellulózszálakból készülnek, amelyeket cellulózból vesznek. A kémiai szál textilnek vagy félszintetikusnak minősített acetátot néha selyemhez, gyapjúhoz vagy pamuthoz keverik, hogy erősebb legyen. Az acetátpelyheket a fa pép különböző ecetsavakkal történő reakciója képzi. A pelyheket oldószerben feloldjuk, majd centrifugálón keresztül vezetjük - az oldószer elpárolgása közben -, hogy létrejöjjenek az acetát szövet előállításához használt szálak.
TörténeteAcetate
Az USA -ban a műsely után a második legrégebben gyártott szálat, az acetátot először Franciaországban használták repülőgép szárnylakkozásként, majd később szálként fejlesztették ki az Egyesült Királyságban 1923 -ban. Az USA -ban 1924 -ben szövetként való használatra kifejlesztett acetát nem volt tömeggyártásban, amíg a vegyészek meg nem oldották a szövet festésével kapcsolatos problémákat. Kezdetben bizonyos füstök és szennyeződések okozták a szövet fakulását vagy elszíneződését. Míg a vegyészek megoldották a problémákat, hogy a szövet festhető legyen, egyes acetátok még mindig elszíneződnek, ha szennyező anyagoknak vannak kitéve.
A szövet előnyei
Az acetát gyakran helyettesíti a fényes, puha és fényűző textíliákat a bútorokon, függönyökön, függönyökön és más lakberendezési tárgyakon, valamint ruházatként, esti öltözékként, valamint ruházatként és bútorokként használják.
Az acetát előnyei a következők:
1. Drapériák és jól lóg
2. Több fényesség és színválaszték
3. Gyorsan száradó szövet, amely ellenáll a zsugorodásnak
4. Moly és penész ellenálló
5. Alacsony statikus
6. Magas csillogás, elegáns megjelenés és érzés
7.A szövet nem' tabletta.
8. Szövet ápolás
Olvassa el a gondozási címkét, és ellenőrizze, hogy az acetát szövet mosható -e - egyesek szerint&"; Csak vegytisztítás, &"; míg mások azt mondhatják:&"Ne vegytisztítsa." Amikor&mosható, tisztítsa meg és öblítse le hideg vízben. Ne tegye a szövetet a szárítóba, mert megolvadhat. Ha ráncok vannak rajta - és a gondozási címke is egyetért vele -, vasalja hűvös környezetben. A parfümök, bizonyos vegyialapú ragasztók és körömlakklemosók megolvaszthatják az acetátot, ezért tartsa távol ezeket a vegyszereket az acetát- vagy acetátkeverék-kendőktől, kárpitoktól vagy bútoroktól.
A Cupro mindhárom típus furcsa keveréke, újrahasznosított növényi alapú szálak kombinációjából készül, vegyszerekkel kezelve, és végül selyemre emlékeztet. A többi műselyem típusú szövethez hasonlóan a cupro népszerű félszintetikus lehetőség, amelyet szinte kizárólag Kínában gyártanak. De pontosan mi is az a cupro szövet? Hogyan készül? És ez fenntartható és etikus? Olvasson tovább, hogy megtudja.
A Cupro pamuthulladékból készült „regenerált cellulóz” szövet. A parányi, apró, selymes pamutszálak felhasználásával készül, amelyek linter néven ismertek, és amelyek kilógnak a gyapotmagból, és túl kicsik a centrifugáláshoz. A lint felbontjuk egy kurammónium -oldatban, amely réz és ammónium keveréke, nátronlúgba csepegtetjük, majd rostba fonjuk. A Tencelhez és a Modalhoz hasonlóan a cupro növényi alapú anyag, amelyet kémiailag feldolgoznak a kapott szövet előállításához.
A Cupro állítólag rendelkezik a selyem minden pozitív tulajdonságával: selymesen sima és drapériák, mint a fényűző anyag. A cupro -t először az 1900 -as években találták fel Németországban, és a „Bemberg” néven is ismert (a német gyártó, a JP Bemberg), valamint „ammóniaselyem” és „cuprammonium rayon”.